20. 9. Zažít náměstí v Hloubětíně jinak

Zažít náměstí v Hloubětíně jinak

zažít hloubětínské náměstí jinak 2015

Zveme vás na sousedskou slavnost Zažít náměstí v Hloubětíně jinak, která bude probíhat během neděle 20. září 2015. Bezejmenné náměstí v Hloubětíně máme chuť oživovat, aby se z něj stalo místo setkávání, nejen místo, kudy běžíte na metro nebo do obchodu. Cílem akce je oživit veřejný prostor náměstí. Přijeďte se proto mezi sebou potkat.
Již desátý rok se konají sousedské slavnosti v rámci akce Zažít město jinak po celé republice. Tento rok máte možnost zažít slavnost i na náměstí v Hloubětíně. Těšit se můžete na interaktivní pohádku nejen pro děti. Taky společně budeme revitalizovat lavičky na náměstí. Čeká nás i oživení rostlinstva v květináčích na náměstí. Diskutovat budeme i na téma připravovaného komunitně-kulturního centra H55. Během celého trvaní slavnosti si budete moct půjčit a vracet knihy v pobočce Městské knihovny. Taky je pro Vás připravena možnost výměny knih mezi sebou. Slavnost by nebyla slavností bez občerstvení, můžete se proto těšit například na domácí buchty.
Zažít náměstí v Hloubětíně pořádá pobočka Městské knihovny, v spolupráci s příspěvkovou organizaci Prahou 14 kulturní. Za spolupráci taky děkujeme Městské části Praha 14 a organizaci Jahoda, o.p.s.
Budeme rádi, pokud se k nám přidáte. Pokud se chcete zapojit, můžete nás kontaktovat na adrese: barbora@anthropictures.cz.
Těšíme se na shledanou!

Program:

14:00 – 18:00 – možnost půjčování a vracení knih
14:00 – 18:00 – možnost výměny knih mezi čtenáři (knih mimo fond knihovny)
od 14:30 – práce na revitalizaci laviček na náměstí
od 15:00 – interaktivní pohádka
od 16:00 – workshop „Hloubětínská zahrádka“
od 16:30 – debata o programovém schématu H55

Aktuální informace sledujte zde.