Praha 14 bude kulturní i v příštím roce

Praha 14 bude kulturní i v příštím roce

Začátek roku je začátkem nových plánů. Příspěvková organizace Praha 14 kulturní tak začíná připravovat další sérií volnočasových, sportovních a kulturních akcí ve veřejném prostoru jako je březnový Kyje Hall Cup, dubnová Urban Game, květnový In­line den Prahy 14 nebo tradiční

Staročeský jarmark pořádaný Farní charitou. Nově by měl vzniknout festival představující aktivity neziskových organizací Černý Mošt, který naváže na sedmiletou tradici festivalu o umění ve veřejném prostoru Street for Art a sousedskou slavnost s hostinou na Plechárně nebo druhý ročník úspěšného Adventního festivalu či Hudební noc. Právě zapojení neziskových organizací s jejich plány a programy a propojování aktivních jednotlivců a komunit do formy společných festivalů či setkávání by mělo být jednou ze základních vizí Prahy 14 kulturní pro následující rok.

 

Zlomovou událostí bude také březnové znovuotevření volnočasového, komunitního a sportovního centra Plechárna Černý Most po rekonstrukci, které proběhne na jaře 2015, a které kromě vnitřní volnočasové haly, kavárny, komunitní zahrady, hudebních zkušeben a klubovny, představí návštěvníkům také nově otevřenou druhou sportovní halu.

 

Praha 14 kulturní jako zázemí a prostor pro vaše nápady

 

Rok 2014 byl rokem oslav. Praha 14 slavila dvacetileté výročí a obyvatele městské části spolu s ní. Nabídka sportovních, kulturních a volnočasových akcí se tak rozrostla především směrem do jednotlivých čtvrtí Prahy 14. Podobně plánuje své programové zaměření příspěvková organizace

 

Praha 14 kulturní také na příští rok. „Rádi bychom zapojili samotné aktivní obyvatelé, příspěvková organizace disponuje zázemím, kulturním domem v Kyjích, centrem Plechárna, mobiliářem a technikou z Půjčovny Prahy 14 a nástroji pro propagací akcí jako je Kulturní přehled nebo Noviny Prahy 14 kulturní – a to všechno jsou podmínky, v jakých se dá realizovat sousedská slavnost, dětské odpoledne nebo amatérské sportovní závody vlastně téměř bez rozpočtu, jen s tím nejpodstatnějším, chutí něco takového realizovat a oživit tam místo, kde žiji. Zapojit se tak může každý, rádi pomůžeme nápad zrealizovat “ popisuje plánovanou podporu komunitních akcí programová ředitelka Prahy 14 kulturní Michaela Hečková.