RODÍ SE SPORTOVEC ROKU PRAHY 14

Sportovce roku vyhlašuje každoročně pro celý svět anketa Laureus, už 62 let ho máme i v Česku a odteď poprvé ho navzdory podivnému roku ocení i Praha 14! Slavnostní podvečer proběhne v prvních týdnech příštího roku 2021 v Kulturním domě Kyje.


V Praze 14 žije přibližně padesát tisíc obyvatel. A ti mají díky poloze na okraji Klánovického lesa, ale i vnitřním parkům v čele s Čihadly nebo sportovním areálům, výborné podmínky pro sportování. .

„Rozhodli jsme se více zviditelnit jejich aktivity, objevit zajímavé sportovce, kteří zaslouží ocenění, přispět k jejich vzájemnému poznání a tím taky upevnit lokální patriotismus, hrdost na místo, kde žijeme,“ říká Zuzana Jelenová, místostarostka Prahy 14, která stojí u zrodu ankety, kterou už před časem vyhlásila třeba Praha 4.


„Vybrat ty nejlepší, anebo spíš kritéria, podle nichž vytvoříme pravidla hlasování tak, abychom nikoho neopomenuli, je napoprvé náročné. Pořád je to anketa, hra, kde se snažíme porovnat často nepoměřitelné disciplíny i výkony. Snad se nám to podaří a založíme zajímavou tradici, “říkají pořadatelé ankety.


Podmínkou je nyní registrace ve sportovním klubu, sídlícím na území Prahy 14. Neexistuje sice žádný kompletní seznam, databáze Národní sportovní agentury a Pražské tělovýchovné unie registrují 15 klubů a v nich 26 oddílů z Prahy 14. Patří mezi ně ligoví softbalisté Spectrum Praha, historicky a počtem oddílů nejdůležitější Slavoj Hloubětín, fotbalovou vášeň držící TJ Kyje, ale i specializovaný bazénový SK Neptun, Akademie aerobiku anebo třeba jen před nedávnem založený Golf Resort Černý Most. Ty všechny, nebo respektive jejich zástupci, budou mít právo hlasovat spolu s vybraným počtem členů zastupitelstva Prahy 14, mezi nimiž najdeme třeba i bývalého hokejového reprezentanta Michala Broše.


Všichni nejprve do konce roku předloží nominace v jednotlivých kategoriích. Ty s největším počtem hlasů projdou do užšího výběru (10 dospělých, 5 nadějí – od dětí do 18 let, 3 týmy, 3 trenéři), z něhož se bude hlasovat ve druhém kole.


„Nechceme vyčlenit sportovce, kteří sice nejsou členy klubů v Praze 14, ale bydlí tady nebo zde provozují své další sportovní aktivity. Jenže protože nejsme schopni je všechny podchytit, necháme na samotné veřejnosti, aby je našla a ocenila,“ vysvětlují pořadatelé. Hlasovat se o nich bude v prvních třech týdnech nového roku na webu Prahy 14 kulturní. Odborná komise navíc vybere čestnou osobnost, která otevře Síň slávy sportovců Prahy 14. Víte, že zde bydlí třeba bývalý fotbalový reprezentant Tibor Mičinec, který hrával za Bohemians, anebo dvojnásobný mistr světa v biketrialu Josef Dressler?


Sportovec roku Prahy 14 je tady, do vyhlášení jeho prvního ročníku zbývá pár týdnů. Těšíme se na vaše další podněty.


NOMINUJTE SVOU SPORTOVNÍ HVĚZDU ROKU E-MAILEM NA ADRESU: SIMONA.VLASIMSKA@PRAHA14KULTURNI.CZ S OZNAČENÍM HVĚZDA ROKU.

Do e-mailu nezapomeňte uvést jméno sportovce, sportovní odvětví a proč pro něj hlasujete.

Hlasovat můžete do pondělí 15. února 2021.